Get Adobe Flash Player in order to see the animation.
Grupul Realitatea-Caţavencu include operaţiuni în televiziune, radio, publishing şi new media.

Portofoliul nostru cuprinde cele mai influente şi credibile produse media premium din România, între care Realitatea TV - principala televiziune de ştiri, The Money Channel - primul canal tv de afaceri, Academia Caţavencu – cel mai influent săptămânal românesc de satiră politică şi multe altele.
Cariere » Redactor

Business Standard

Redactor - Bucuresti
2009-08-20 - 2009-09-20

Responsabilitati:
Daca esti student sau absolvent, ai studii economice si doresti sa incepi o cariera in domeniul presei, cotidianul de afaceri Business Standard te invita sa faci parte din echipa sa.

Daca iti plac oamenii care reusesc sa isi transforme ideile in profit si stii cate ceva despre etapele deschiderii unei afaceri, te invitam sa pasesti la nivelul urmator. Alatura-te echipei si semneaza articolele din cotidianul de afaceri Business Standard.

Cerinte:
- student sau absolvent de studii economice;

- buna cunoaştere a limbii române;

- capacitate de a scrie un articol pe baza unei teme date;

- capacitate de a identifica subiecte noi, care intra in aria de acoperire a publicatiei.

- capacitate de a respecta termenele limita.

Beneficii:
- posibilitatea unei cariere de succes in cadrul presei de business;

- dezvoltarea abilitatilor personale si profesionale intr-un mediu tanar, dinamic si profesionist;

- pachet financiar atractiv.

APLICA INAPOI LA CARIERE